امتیاز موضوع:
 • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آدم کوتوله‌های ۳۰ سانتی در ایلام + تصاویر( ادم کوچولوها)
#1
در چند روز گذشته بلوتوثی به وسیله تلفن همراه در بین مردم ایلام رد و بدل شده که در این فیلم چند آدم کوتوله به تصویر کشیده شده اند/ منطقه تنگه قیر بر سر جاده جدید ایلام به کرمانشاه که شایعه پیدا شدن این آدم کوتوله ها در آنجا شروع شده تا پیش از احداث راه ملی ایلام – حمیل به کرمانشاه یکی از مناطق بکر و پرت استان ایلام به شمار می آمده و پای کمتر انسانی تا پیش از احداث و ساخت جاده ایلام – حمیل به منطقه کوهستانی تنگه قیر افتاده است
به گزارش اعتدال، بر اساس آنچه در بین مردم ایلام شایع شده و دهان به دهان نقل می شود؛ حین عملیات راهسازی در محور ایلام – حمیل به کرمانشاه و در منطقه ای به نام تنگه قیر دو آدم کوتوله پیدا شده که یکی از آنها فرار کرده و دیگری اکنون نزد کارگران شرکت راهسازی این محور است .
[تصویر: 1.jpg]


برخی هم می گویند این آدم کوتوله ها دو نفر بودند که یکی از آنان حین فرار با پرتاب سنگ توسط چوپانی کشته می شود و دیگری موفق به فرار نشده و چوپان زنده آن را می گیرد .
[تصویر: 2.jpg]
بنا بر فیلم و تصاویر این بلوتوث؛ این آدم کوتوله ها با ظاهر و بدنی سراسر مودار حدود ۳۰ سانتی متر قد دارند و بر بازوی سمت راست یکی از آنان انگشتر یک انسان عادی قرار دارد که گویای اندازه بازوی وی با انگشت فردی معمولی است .
 [تصویر: 3.jpg]
این بلوتوث در روزهای گذشته به حدی در بین گوشی های همراه مردم ایلام رد و بدل شده که باعث رواج شایعات فراوان و مختلفی شده است و حتی در برخی از وبلاگها و سایتهای غیر رسمی این استان ، مطالبی درباره این مساله نقل گردیده است.
[تصویر: 4.jpg]
حتی بین مردم شایع شده که این آدم کوتوله ها جمعیتی بیش از ۲۰۰ هزار نفر دارند و زیر زمین زندگی می کنند .
[تصویر: 5.jpg]
هرچند کارشناسان این شایعات را غیر واقعی و تصاویر را دستکاری شده با استفاده از فن فتو شاپ می دانند اما با این حال ؛ انتشار فیلم و تصاویر این آدم کوتوله ها موجی از اخبار و روایتهای گوناگون را در ایلام به دنبال داشته و همچنان در بیشتر محافل اجتماعی در مورد آنها بحث و گفت و گو در جریان است.
[تصویر: 6.jpg]
با وجود بحث و جدلهای فراوان در بین مردم ایلام در مورد این موضوع که به یکی از سوژه های داغ اجتماعی مبدل شده تاکنون هیچگونه اظهار نظر رسمی درراین زمینه انجام نشده است .
[تصویر: 7.jpg]
منطقه تنگه قیر بر سر جاده جدید ایلام به کرمانشاه که شایعه پیدا شدن این آدم کوتوله ها در آنجا شروع شده تا پیش از احداث راه ملی ایلام – حمیل به کرمانشاه یکی از مناطق بکر و پرت استان ایلام به شمار می آمده و پای کمتر انسانی تا پیش از احداث و ساخت جاده ایلام – حمیل به منطقه کوهستانی تنگه قیر افتاده است ، شاید همین موضوع باعث سوء استفاده شده و برخی را بر آن داشته تا با انتشار فیلم و تصاویر این آدم کوتوله ها ذهن و افکار مردم را به بازی بگیرند .
گفتنی است سال گذشته نیز بلوتوثی دست به دست شد با این مضمون که مومیایی هخامنشی در شهرستان دره شهر پیدا شده است.
با توجه به اینکه این عکس یا فیلم از طریق تلفن همراه منتشر شده و معلوم نیست که از کجا و چگونه با نام کوتوله های حمیل منتشر شده است وقتی که سال گذشته مومیایی هخامنشی نیز از طریق تلفن همراه با نام مومیایی دره شهر منتشر شد با کمی جستجو در دنیایی اینترنت معلوم شد که اولین بار در آذربایجان شرقی یک مومیایی تقلبی کشف شده و همان جسد تقلبی در ایلام با یک rename ساده آن را تغییر داده و مومیایی دره شهر در ایلام منتشر شد و چند روز بعد همان بلوتوث در سنندج سر در آورد و تعدادی دنبال گم شده ای به نام مومیایی گشتند و امروز درست همان اتفاق افتاده البته با نام کوتوله های حمیل که باز همان داستان rename در تلفن همراه که به سادگی نام ان را تغییر داده و امروزه همه صحبت از کوتوله های حمیل می کنند و فردا معلوم نیست سر از کجا در می اورد و با چه نامی.
گردآوری : گروه اینترنتی ببینین . کام
منبع : خبرگزاری فارس

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[تصویر: 21060135850912710505.jpg]

"هر کس با میل و رغبت کار خیری انجام دهد، همانا خداوند پاداش او را خواهد داد."
پاسخ
 سپاس شده توسط nakhai ، M_Lee ، f.nikooee ، mortaza ، Gh.Piroznia ، Mahdi-k ، lady.M ، MASTER ، mohan
#2
یادتونه، سرزمین لی لی پوت ها، شهری که آدم های کوتاه قد کوتوله در آن زندگی می کردند و ناخدا گالیور که در یک سفر دریایی کشتی توفان زده اش می شکند وامواج او را بی هوش به ساحل جزیره ای می برند. او وقتی که به هوش آمد و این طرف و آن طرف را نگاه کرد، کلی آدم کوچولو را اطرافش دید که دست و پاهایش را بسته بودند.
سفرهای گالیور را می گویم، نوشته جاناتان سویفت.یکی از آثار ماندگار کلاسیک برجسته دنیا که برخی از ما آن راخوانده ایم و فیلم ها و کارتون های بسیاری براساس آن تهیه شده است. حال تصور کنید این ادم کوچولو ها وجود دارند!
تصور نکنید واقعا وجود دارند این واقعیت برای ما هم غیر قابل باور بود تا اینکه یکی از آن ها را از نزدیک دیدیم !
[تصویر: 38301_954.jpg]
عکسی که مشاهده می کنید یکی از همین آدم کوچولو هاست و جالب است بدانید که صاحبش ادعا می کند زنده یکی از همین آدم کوچولو ها را هم در اختیار دارد!!!
نکته ی جالب ماجرا جایی است که مسئولین امر هم از این موضوع آگاهند و عکس العمل خاصی نشان نمی دهند!


اگر چه تا کنون وجود آدم کوتوله ها در حد یک افسانه و یا شایعه باقی مانده بود، اما در شرق استان کرمان در شهر شهداد، شهری تاریخی از زیر خاک بیرون آورده شده که به دلیل ساختار کوچه ها و خانه های آن و کوچک بودنشان به شهر کوتوله ها شهرت یافته است. شهری که قدمت آن به 5 هزار سال پیش برمی گردد. هر چند تا به حال کسی در این منطقه آدم کوتوله ها را به چشم خود ندیده و اطلاعات چندانی از ساکنان این شهر توسط باستانشناسان به دست نیامده است،اما وجود شهر کوتوله ها در شهداد وقایعو افسانه های مختلفی را در پی داشته است. نکته قابل توجه درخصوص این شهر نوع معماری عجیب خانه ها و کوچه های آن می باشد .به طوری که دیوارها، سقف، تنور، طاقچه ها و تمام اجزاء خانه های آن برای افرادی ساخته شده که از قامت بسیار کوتاهی برخوردار باشند، به همین دلیل شهر شهداد به شهر کوتوله ها شهرت یافته است.
[تصویر: 38302_209.jpg]

با این حال بر سر اینکه آیا واقعا این شهر کوتوله ها می باشد یا نه اختلاف نظر هایی وجود دارد.برخی از مردم محلی وکارشناسان عقیده دارند که به دلیل ساختار کوچک بناهای آن، این شهر باید برای انسان هایی ساخته شده باشد که دارای قامتی بسیار کوتاه بوده اند، زیرا دیوارها و تمامی بناهای این شهر بسیار کوتاه هستند. از سوی دیگر برخی باستانشناسان نیز با رد این مسئله آن را افسانه پنداری می دانند و می گویند که این شهر به مرور زمان وبراثرفرسایش کوچک شده و دیوارها ی آن به این دلیل کوتاه شده اند.
آخرین بررسی ها و کاوش های باستانشناسی در محوطه باستانی شهداد نشان می دهد که ساکنان این محوطه شهر باستانی شهداد را به علت خشکسالی و با امید بازگشت ترک کردند، اما پنج هزار سال است که دیگر به این محوطه باز نگشته اند.


پاسخ
 سپاس شده توسط f.nikooee ، M_Lee ، Gh.Piroznia ، Mahdi-k ، MASTER ، mohan
#3
تکذیب وجود شهر کوتوله‌ها در شهداد
مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: وجود شهر کوتوله‌ها در محوطه باستانی شهداد کذب است و پایه و اساس علمی ندارد.

محمدمهدی افضلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: محوطه باستانی شهداد در فاصله دو کیلومتری شرق شهداد و حد واسط شهداد و تکاب واقع شده و در دوران پیش از انقلاب از سال 1348 تا 1356 به مدت 9 فصل و در سال‌های پس از انقلاب از سال 73 به مدت چهار فصل مورد کاوش‌های باستان‌شناسی قرار گرفته است.

وی افزود: در نتیجه کاوش‌ها، باستان‌شناسان در محوطه باستانی شهداد به فضاهای معماری مسکونی برخورد کردند که ارتفاع دیوارهای باقیمانده از نتیجه فرسایش عوامل طبیعی به ویژه بادهای جبهه شمالی منطقه پس از گذشت چهار هزاره بین 60 تا 80 سانتی‌متر بود که در بازدیدهای عمومی تصور عامه مردم بر این بود که ارتفاع موجود دیوارها همین اندازه بوده و مردمانی با قد کوتاه یا کوتوله در این فضاها زندگی می‌کرده‌اند.

افضلی عنوان کرد: برخی از رسانه‌ها نیز با برداشت غیر علمی از این ذهنیت‌ها به این مسئله دامن زده‌اند و از محوطه باستانی شهداد به نام شهر کوتوله‌ها نام برده‌اند.

وی ابراز داشت: در کاوش‌های باستان‌شناسی صورت گرفته در گورستان این محوطه و پس از بررسی 300 قبر، بقایای اجساد موجود نشان‌دهنده اندازه انسان طبیعی است و هیچ نشانی از این باور نادرست که در گذشته انسان‌هایی با قد کوتاه یا کوتوله دراین منطقه زندگی می‌کردند، دیده نشده است.

مدیر امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: هیچ شواهدی مبنی بر وجود افراد کوتوله در گورستان محوطه باستانی شهداد یافت نشده و قد و اندازه افراد به اندازه طبیعی و معمولی بوده است.
وی تصریح کرد: املاح و نمک موجود در خاک منطقه شهداد به نحوی است که برای بقا و ماندن اجساد بسیار مطلوب و مناسب است.

افضلی بیان داشت: در سال‌های گذشته عده‌ای افراد سودجو با جستجو در گورستان‌های منطقه به ویژه حوزه شهداد و اندوهجرد به اجساد باقیمانده نوزادانی که در سن طفولیت از دنیا رفته بودند، برخوردند و به دروغ این مسئله را گواهی بر باور غلط مردم عامه و وجود مردمی کوتاه قد در آن منطقه دانستند.

وی اذعان داشت: ابعاد درفش شهداد به عنوان قدیمی‌ترین پرچم فلزی جهان بیانگر این است افرادی که این درفش را ساخته‌اند نمی‌توانستند، افرادی کوتاه قد باشند.
افضلی خاطرنشان کرد: وجود شهر کوتوله‌ها پایه و اساس علمی ندارد و از نظر باستان‌شناسی نیز رد شده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Gh.Piroznia ، Mahdi-k ، MASTER ، mohan


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان