امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی سری دیوی
#1
سری دیوی در سیزدهم آگوست ۱۹۶۳در ایالت تامیلی هندوستان به دنیا آمد . بانی کاپور همسر او تهیه کننده است و راج کاپور و ریشی کاپور و آنیل کاپور و سانجی کاپور و کاریشما کاپور و کارینا کاپور که همگی هنرپیشه می باشند همگی از اعضای فامیل او هستند . او برای ورودش به سینما با یک مشکل اساسی رو به رو بود و آن هم لهجه خاص تامیلی اش و مشکلش در صحبت کردن به زبان هندی بود و همین باعث شده بود که خیلی ها در ابتدای ورودش حضور او را چندان جدی نگیرند .
اما او با هوش و استعدادی که داشت خیلی زود به زبان هندی مسلط شد و توانست به مدت دو دهه ملکه بی رقیب سینمای هندوستان باقی بماند .چهره او در سطح جهانی شناخته شده بود و تمام مردم جهان نام سینمای هند را همراه با نام او به یاد می آورند . او نیز مانند آمیتاب باچان شهرتی جهانی داشت . او از سال ۱۹۹۰ به بعد کم کم فعالیت خود را در سینما کاهش داد و در ژوئن ۹۶ با بانی کاپور که تهیه کننده و کارگردان معروفی بود ازدواج کرد و بعد از مدتی همراه با همسر خود به کار تهیه و تولید فیلم پرداخت و بازیگری را کنار گذاشت .
آن ها بعد از مدتی صاحب دختری شدند که نام او را جانوی گذاشتند و چند سال بعد از آن هم پسر آن ها به دنیا آمد .

جوايز: * بهترين بازيگر زن سال 1990 از فيلم فير براي چلباز * بهترين بازيگر زن سال 1992 از فيلم فير براي لمحه * نامزد بهترين بازيگر زن سال براي سادما, لادلا, گمراه, جدايي و چاندي از سوي فيلم فير * جايزه ملي براي موندرام پيراي * جايزه ملي براي كشاناكشانم * جايزه فيلم تورنتو براي ديواراگام تعداد فيلم ها: 237 از فيلمها: (از سال 1990) * 1990- آج كاآرجون(آميتا باچان) * 1991- لمحه(آنيل كاپور) * 1993- چاندرا موكي(سلمان خان) * 1994- چاندكاتوكرا(سلمان خان) * 1996- ارتش(شاهرخ خان) * 1997-جدايي(آنيل كاپور) * 2003- مرا بيوي كاجواب ناهين(آكشي كومار)

عمر گر میگذری ، بگذر خیالی نیست
بگذر موهایم سپید کن ملالی نیست
***
همه درد است اندر وجود
بگذر تباهم کن دگر نایی در افسرده جانم نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط lady.M


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان